Co chcete vědět o diabetu – Otázky a odpovědi

01 PICT01
DM 1  Když jste navštěvovali školu, zúčastňovali jste se sportovních akcí?
Již děti vedeme k lásce k pohybu. Pohyb je pro děti přirozený, tuto zálibu je dobré rozvíjet, nikoliv potlačovat. Pro děti vybíráme takové pohybové aktivity, které je nejvíce baví.
Málo pohybu je příčinou nejen špatné kompenzace u diabetiků. Pohybová neaktivita přispívá u všech lidí ke vzniku a rozvoji řady dalších civilizačních chorob, například kardiovaskulární choroby, osteoporózy, inzulínové rezistence, obezity…

02. PICT02
DM1 Použili jste někdy cvičení jako prostředek ke snížení vysoké glykémie?
Pokud není glykémie příliš vysoká, přes 17,0 mmol/l, nebo není-li přítomen aceton v moči, je možné regulovat glykémii cvičením. Při pohybu, máme-li dostatek inzulínu v těle, hladina cukru v krvi klesá. Tento efekt přetrvává nějakou dobu i po ukončení pohybové aktivity.

DM1 Podle čeho se rozhodujete, jakou si zvolíte inzulínovou pumpu?

03 PICT03

Každá inzulínová pumpa má své výhody a nevýhody. Liší se uživatelským menu, vodotěsností, ovládáním, včetně ovládání na dálku, možností použití se senzorem, který sleduje glykémie, či data managerem s integrovaným glukometrem, i dalšími funkcemi a příslušenstvím. Při výběru inzulínové pumpy je vhodné seznámit se s možnostmi jednotlivých typů pump na našem trhu a vybrat podle toho, které funkce nejvíce využijeme.

Posted in Diabetes v otázkách a odpovědích, Život s diabetem.