Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

EDICE HUBNEME S ROZUMEM

 Iva Málková, Jana Dostálová

obálka  Nakupujee s rozumem, vaříme s chutí

 Pokračování edice Hubneme s rozumem a bestselleru Hubneme s rozumem tvořivě tentokrát zahrnuje komplexní návod k aktivní tvorbě jídelníčku. Chroničtí dietáři vědí, že není takový problém zhubnout, ale váhové úbytky si udržet. Kniha je proto univerzálním průvodcem pro všechny, kteří chtějí hubnout s rozumem a přitom si pochutnat, pro ty, kteří si chtějí váhu udržet, i pro ty, kdo s váhou problémy nemají, ale chtějí žít zdravě. Kniha je originální v tom, že oproti jiným nenabízí pouze střípky – dílčí části vedoucí k životní změně – ale zahrnuje „vše v jednom“. V několika částech spojuje vše, co potřebujete vědět, rozhodnete-li se pro změnu vašeho jídelníčku.

V úvodu knihy získáte motivaci k aktivnímu přístupu pro trvalou změnu životního stylu a zároveň i teoretické znalosti důležité pro sestavení optimálního jídelníčku. Pomocí nich si orientačně nastavíte svůj celodenní energetický příjem dle vašeho cíle.

Díky druhé části knihy je možné si sestavit celodenní vhodný chutný jídelníček. Recepty uvedené v knize umožňují volbu hlavního pokrmu v různé energetické hodnotě od 1600 kJ pro hubnoucí až do 2800 kJ pro ty, kteří chtějí žít zdravě. Pokrmy jsou navrženy tak, že je lze připravit ve dvou energetických variantách jen pomocí drobných změn (množství, technologická úprava potravin, závěrečné dochucení apod.).

Originalita knihy spočívá v tom, že při přípravě pokrmů není nutné suroviny vážit, ale stačí je porovnat s fotografiemi, na nichž je znázorněno množství surovin potřebné pro přípravu pokrmu.

Pomocí třetí části knihy se pokusíte znovuobjevit přiměřenou velikost porce (není ani tolik nezdravých potravin jako nezdravého množství). U mnoha lidí již bohužel vymizely fyziologické signály hladu, což vede k tomu, že konzumují velké množství potravy pod vlivem jiných podnětů, než je hlad. Kniha nabízí fotografický přehled potravin pro sestavení snídaní, svačin a studených hlavních pokrmů. Pracuje se speciální podložkou, která je ke knize přiložena a slouží jako měřítko.

Pomocí fotografií a jednoduchých měřítek (miska, lžíce, podložka, která je součástí knihy) odhadnete množství potřebných potravin i hotového pokrmu.

Po přečtení této knihy byste si měli být schopni kvalifikovaně sestavit jídelníček, který bude optimální právě pro vás. Sami sobě si nebudete doporučovat potraviny, které vám nechutnají, a naopak si nebudete odpírat potraviny, které by vám v životě chyběly. Nebude to tedy o držení diety, kdy se již těšíte, že ji zanedlouho opustíte. Bude to o hře při vytváření jídelníčku, který splní výživová doporučení a zároveň vám bude chutnat, takže ho budete moci bez problémů dodržovat dlouhodobě.

Doufáme, že dobrodružná hra při sestavování celodenního jídelníčku vás bude bavit a povede vás k naplnění vašich cílů.

Posláním této knihy je, abyste se nepoddali skepsi doby jedové ani nepodlehli toxickému prostředí, které vás provokuje ke konzumaci nadměrného množství potravin v nevhodném složení.

O autorkách:

PhDr. Iva Málková

Věnuje se problematice snižování nadváhy od roku 1978. V roce 1990 založila společnost STOB (Stop obezitě) a vypracovala efektivní metodu redukce váhy, jejíž účinnost je prověřena účastníky kurzů STOB a vycházejí z ní knihy edice Hubneme s rozumem. Díky této metodě zhubly již desítky tisíc potřebných.

 Prof. Ing. Jana Dostálová, CSc.

Pracuje na VŠCHT, kde přednáší Potravinářské zbožíznalství a Technologii přípravy stravy. Je nejen autorkou mnoha set vědeckých a odborných prací, ale umí srozumitelnou formou předat své znalosti i široké veřejnosti formou přednášek a příspěvků v tisku, rozhlasu

i televizi.

Na knize, zejména na receptové části, se dále podíleli Bc. Martin Pávek, Bc. Hana Málková a Bc. Zuzana Málková.

 

Knihu si můžete objednat na: www.stob.cz     

 

Posted in Nové knihy, Život s diabetem.